Ana səhifə
25 Noyabr 2017

Bu gün 2018-ci il dünya çempionatının seçmə qrup mərhələsində növbəti oyunlara start veriləcək

Bu gün Avropa zonası üzrə 2018-ci il dünya çempionatının seçmə qrup mərhələsində növbəti oyunlara start veriləcək. 31 avqust - 5 sentyabr tarixlərində ümumilikdə 54 matç baş tutacaq.

Azərbaycan milli komandası VII və VIII turlarda müvafiq olaraq Norveçlə Osloda, San Marino ilə Bakıda qarşılaşacaq. Yığmanın yer aldığı C qrupunda lider Almaniya əvvəlcə Çexiyanın qonağı olacaq, daha sonra Norveçi qəbul edəcək.

Digər qruplardakı qarşılaşmalara gəlincə, mundiala vəsiqə qazanmaq şansını çətinə salan Türkiyə millisi öncə Ukraynaya səfər edəcək, ardınca evdə Xorvatiya ilə üz-üzə gələcək.

Həmçinin Fransa – Hollandiya, Macarıstan – Portuqaliya və İspaniya – İtaliya oyunları da böyük maraq kəsb edir.

2018-ci il dünya çempionatının seçmə qrup mərhələsi

VII və VIII turlar

 

A qrupu

31 avqust

22:45. Fransa – Hollandiya

22:45. Bolqarıstan – İsveç

22:45. Lüksemburq – Belarus

3 sentyabr

20:00. Belarus – İsveç

20:00. Hollandiya – Bolqarıstan

22:45. Fransa - Lüksemburq

N Komanda O Q H M T/F X
1 İsveç 6 4 1 1 12-4 13
2 Fransa 6 4 1 1 11-5 13
3 Hollandiya 6 3 1 2 13-6 10
4 Bolqarıstan 6 3 0 3 9-12 9
5 Belarus 6 1 2 3 4-11 5
6 Lüksemburq 6 0 1 5 6-17 1

B qrupu

31 avqust

22:45. Macarıstan – Latviya

22:45. İsveçrə - Andorra

22:45. Portuqaliya – Farer adaları

3 sentyabr

19:00. Farer adaları – Andorra

22:45. Macarıstan – Portuqaliya

22:45. Latviya – İsveçrə

N Komanda O Q H M T/F X
1 İsveçrə 6 6 0 0 12-3 18
2 Portuqaliya 6 5 0 1 22-3 15
3 Macarıstan 6 2 1 3 8-7 7
4 Farer adaları 6 1 2 3 2-10 5
5 Andorra 6 1 1 4 2-13 4
6 Latviya 6 1 0 5 2-12 3

C qrupu

1 sentyabr

22:45. Çexiya – Almaniya

22:45. Norveç – Azərbaycan

22:45. San Marino – Şimali İrlandiya

4 sentyabr

20:00. Azərbaycan – San Marino

22:45. Almaniya – Norveç

22:45. Şimali İrlandiya - Çexiya

N Komanda O Q H M T/F X
1 Almaniya 6 6 0 0 27-1 18
2 Şimali İrlandiya 6 4 1 1 11-2 13
3 Çexiya 6 2 3 1 9-5 9
4 AZƏRBAYCAN 6 2 1 3 3-9 7
5 Norveç 6 1 1 4 6-10 4
6 San Marino 6 0 0 6 1-30 0

D qrupu

2 sentyabr

20:00. Gürcüstan – İrlandiya

20:00. Serbiya – Moldova

22:45. Uels – Avstriya

5 sentyabr

22:45. Avstriya – Gürcüstan

22:45. İrlandiya – Serbiya

22:45. Moldova – Uels

N Komanda O Q H M T/F X
1 Serbiya 6 3 3 0 13-7 12
2 İrlandiya 6 3 3 0 8-4 12
3 Uels 6 1 5 0 9-5 8
4 Avstriya 6 2 2 2 9-8 8
5 Gürcüstan 6 0 3 3 6-10 3
6 Moldova 6 0 2 4 4-15 2

E qrupu

1 sentyabr

20:00. Qazaxıstan – Monteneqro

22:45. Danimarka – Polşa

22:45. Rumıniya – Ermənistan

4 sentyabr

20:00. Ermənistan – Danimarka

22:45. Monteneqro – Rumıniya

22:45. Rumıniya – Qazaxıstan

N Komanda O Q H M T/F X
1 Polşa 6 5 1 0 15-7 16
2 Monteneqro 6 3 1 2 14-7 10
3 Danimarka 6 3 1 2 10-6 10
4 Rumıniya 6 1 3 2 7-7 6
5 Ermənistan 6 2 0 4 7-14 6
6 Qazaxıstan 6 0 2 4 4-16 2

F qrupu

1 sentyabr

22:45. Litva – Şotlandiya

22:45. Malta – İngiltərə

22:45. Slovakiya – Sloveniya

4 sentyabr

22:45. İngiltərə - Slovakiya

22:45. Şotlandiya – Malta

22:45. Sloveniya – Litva

N Komanda O Q H M T/F X
1 İngiltərə 6 4 2 0 10-2 14
2 Slovakiya 6 4 0 2 12-4 12
3 Sloveniya 6 3 2 1 6-3 11
4 Şotlandiya 6 2 2 2 9-10 8
5 Litva 6 1 2 3 6-11 5
6 Malta 6 0 0 6 2-15 0

G qrupu

2 sentyabr

20:00. Albaniya – Lixtenşteyn

22:45. İspaniya – İtaliya

22:45. İsrail – Makedoniya

5 sentyabr

22:45. Makedoniya – Albaniya

22:45. Lixtenşteyn – İspaniya

22:45. İtaliya - İsrail

N Komanda O Q H M T/F X
1 İspaniya 6 5 1 0 21-3 16
2 İtaliya 6 5 1 0 18-4 16
3 Albaniya 6 3 0 3 7-8 9
4 İsrail 6 3 0 3 9-12 9
5 Makedoniya 6 1 0 5 8-13 3
6 Lixtenşteyn 6 0 0 6 1-24 0

H qrupu

31 avqust

22:45. Yunanıstan – Estoniya

22:45. Kipr – Bosniya və Herseqovina

22:45. Belçika – Cəbəllütariq

3 sentyabr

20:00. Estoniya – Kipr

22:45. Yunanıstan – Belçika

22:45. Cəbəllütariq- Bonsiya və Herseqovina

N Komanda O Q H M T/F X
1 Belçika 6 5 1 0 24-2 16
2 Yunanıstan 6 3 3 0 10-3 12
3 Bosniya və Herseqovina 6 3 2 1 13-5 11
4 Kipr 6 2 1 3 5-9 7
5 Estoniya 6 1 1 4 5-17 4
6 Cəbəllütariq 6 0 0 6 3-24 0

İ qrupu

2 sentyabr

20:00. Finlandiya – İslandiya

22:45. Ukrayna – Türkiyə

22:45. Xorvatiya – Kosova

5 sentyabr

22:45. Kosova – Finlandiya

22:45. İslandiya – Ukrayna

22:45. Türkiyə - Xorvatiya

N Komanda O Q H M T/F X
1 Xorvatiya 6 4 1 1 11-2 13
2 İslandiya 6 4 1 1 9-6 13
3 Ukrayna 6 3 2 1 9-5 11
4 Türkiyə 6 3 2 1 11-6 11
5 Finlandiya 6 0 1 5 4-10 1
6 Kosova 6 0 1 5 3-18 1

 

“Report”

Tarix
31 Avqust 2017 [09:26]
Müəllif
Üç nöqtə
Digər xəbərlər
Xəbər xətti
Foto
Video
Çox oxunanlar
Sorğu
Kommunal qurumların işi sizi qane edirmi?
 bəli
 xeyr
KİV
Virtual Qarabağ